BİR KİTAP BİR ÇOCUK BİR ÇOCUK BİN UMUT


          Üniversitelerimiz her yıl ön lisans, lisans ve lisansüstü olmak üzere milyonlarca öğrenci mezun veriyor ve öğrenciler büyük bir heyecanla başladıkları üniversite eğitimi süresinin sonunda hak ettikleri diplomaları alarak yaşam kulvarında eğitimli bireyler olarak koşmaya başlıyorlar.  Birey sosyal hayatına devam ederken hayatının belirli bir yılını üniversitedeki yükseköğretime harcarken ne gibi kazanımlar elde ediyor? Yükseköğretim nasıl bir vizyon sağlıyor? Üniversite mezunu bir birey ile bu eğitimi almaya fırsat bulamayan bir birey aynı bakış açısına mı sahiptir? Yani üniversite mezunu bir insan nasıl olmalı? Tabi ki bu soruların cevapları çok uzun ve ayrıntılıdır. Şu kadarını söyleyebilirim ki maalesef üniversitede verdiğimiz eğitimler yetersiz düzeyde. Eğitimi sadece derslerin başarılı bir şekilde geçilmesi ve diplomanın alınması olarak algılıyoruz. Ancak eğitimin özü bu algımızdan çok ama çok uzak.  Tabi ki derslerin başarılı bir şekilde geçilmesi önemli bir faktördür ama derslerin yanında bireylerin sosyal hayatta sorumlu bireyler olmasını sağlayacak kazanımları da sağlamamız gerekmektedir.

Okul Yardım Afiş

                    Muhasebe ve Vergi Uygulamaları Bölümü 2. Sınıf öğrencileri üniversite eğitimin sadece derslerden ibaret olmadığını kanıtlayarak çok güzel bir proje imza attılar ki yazımın başlığı o projenin sloganıydı. Bir defter, bir silgi, bir kalem de bizden diyerek başlattıkları kampanya ile Altıntaş İlçesi Sevdiğin Köyü İlköğretim öğrencilerinin ihtiyacı olacak bir çok malzemeyi  sağlamayı başardılar.  DPÜ Altıntaş Meslek Yüksekokulu’nda açtıkları yardım standı ile öğrencilerden ilköğretim öğrencilerine ulaştırmak üzere kalem, silgi, kitap gibi eğitim araç-gereçleri topladılar.

IMG_0555

Aynı zamanda Altıntaş esnaflarından ve Altıntaş Belediye Başkanı Sayın Ferit Karabulut tarafından sağlanan maddi destekler ile 100 tane öğrenciye resim defteri, normal defter, kalem, silgi ve kalem tıraştan oluşan hediye paketi; bir çok hikaye kitabı ve boyama kitabı;6 tane futbol, 4 tane basketbol ve 4 tane voleybol topu; her öğrenciye çikolata ve meyve suyu gibi bir çok hediye aldılar.

Alınan bu hediyeler 3 Mayıs 2016 Tarihinde Sevdiğin Köyü İlk ve Orta Öğretim Okuluna giderek kendi illeri ile öğrencilere dağıttılar.

IMG_0806.JPG

IMG_0822.JPGIMG_0828.JPG

IMG_0799.JPG

Okul ziyaretinin Miraç Kandili gibi güzel ve anlamlı bir günde olması yapılan etkinliğin anlamı ile bütünleşerek karşılıksız iyilik yapmanın insanları ne kadar mutlu ettiğini bir kez daha göstermiştir.

IMG_0563.JPG

Sevdiğin Köyü İlk ve Orta Öğretim Okulu Müdürü ve Öğretmenleri tarafından çok iyi bir şekilde karışılandık ve tek tek tüm sınıflara girerek öğrencilerle vakit geçirdik. Okul yönetimi tarafından 21 Mayıs 2016 Pazartesi günü düzenlenecek olan ve TÜBİTAK tarafından desteklenen bilim şenliğine davet edildik.

IMG_0689.JPG

Okul gezimiz sırasında duvardaki bir yazı çok dikkatimizi çekti. Tabi ki fotoğraf çekilmeyi çok sevdiğimiz için bu fırsat kaçmaz diyerek bir hatıra fotoğrafı da almayı ihmal etmedik 🙂

IMG_0848.JPG

Yaptıkları bu sorumlu davranış ile çocuklarımızı sevindirip onlara abi ve abla olan öğrencilerime bir kez daha teşekkür ediyorum. Gelecek sizin eseriniz olacaktır.

Yorumlarınızı buraya yazabilirsiniz....

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s